Top
Prejsť na hlavný obsah
Služby
FORPSI

FORPSI Cloud

FORPSI Cloud je obchodnou značkou prevádzkovanou spoločnosťou INTERNET CZ, a. s., pre poskytovanie cloudových služieb na slovenskom trhu. Reprezentuje ponuku cloudových služieb, ktorých cieľom je uspokojiť požiadavky zákazníkov a prispôsobiť sa ich projektom. Či už ide o virtuálne infraštruktúry, archiváciu dát, plány pre disaster recovery, externé zálohovanie alebo vývoj vlastných SaaS riešení. Platforma FORPSI Cloud poskytuje zákazníkom voľný priestor a zároveň širokú škálu flexibilných prostriedkov, s pomocou ktorých môžu pretvárať svoje vízie na skutočnosť. Platforma FORPSI Cloud bola vyvinutá s dôrazom na dva hlavné faktory:

  •  Umiestnenie infraštruktúry a dát tam, kde sú vaši zákazníci

    Členstvo v skupine Aruba S.p.A. poskytuje zázemie silnej európskej siete so štyrmi vlastnými datacentrami v Českej republike a Taliansku, doplnené o sieť partnerských datacentier v Nemecku, Veľkej Británii, Francúzsku a Poľsku.

  •   Flexibilita cloudovej platformy

    Zákazník si môže vybrať, akú virtualizačnú technológiu použije na inštaláciu svojich virtuálnych serverov, a aký operačný systém na nich nainštaluje. K svojim službám môže pristupovať cez jednotný control panel, verejné API, alebo môže kombinovať obidva prístupy.

8
Datacentier v 6 európskych krajinách
200.000 m2
štvorcových metrov plochy vyhradenej pre datacentrá
cez500 Gb/s
konektivity medzi datacentrami a sieťou internet
 

SIEŤ DATACENTIER

Služby FORPSI Cloud sú poskytované pomocou 4 vlastných datacentier: pre Strednú a Východnú Európu je primárne určené datacentrum v obci Ktiš (Česká republika), ďalšie 3 sa nachádzajú v Taliansku, konkrétne v oblastiah Bergamo (Milan PSP, IT3) a Arezzo (IT1, IT2). Okrem vlastných datacentier poskytujeme pomocou našich Partnerov služby z ďalších európskych miest: Frankfurt, Paríž, Londýn, Varšava.

FORPSI datacentrá spĺňajú najvyššie štandardy spoľahlivosti, výkonu a bezpečnosti. Pripojenie k internetu viac ako 300 Gb/s, zaisťujúce dvojnásobok prenosovej kapacity v porovnaní s aktuálnym vyťažením, zaručuje kontinuitu a kvalitu služby.

 

Skupina FORPSI (www.forpsi.sk) pôsobí v Strednej Európe od roku 1997. Firma sídli v obci Ktiš (ČR), kde je aj vlastné datacentrum. Pobočky spoločnosti pôsobia v Poľsku, Maďarsku a České republice. FORPSI poskytuje internetové služby vrátane domén, webhostingu, dedikovaných serverov, VPS, riešení housing a je v súčasnosti najväčším registrátorom domén v Českej republike. Od roku 2005 je FORPSI súčasťou skupiny Aruba Group. Ponúka aj cloudové služby, v Českej republike a na Slovensku pod značkou FORPSICLOUD, v Poľsku a Maďarsku ako ARUBACLOUD.

Aruba S.p.A. založená 1994 v Arezze, je lídrom v oblasti registrácie domén a webhostingu v Taliansku, strednej a východnej Európe. S celkovým počtom 16 000 000 používateľov a partnerov patrí medzi TOP 5 hostingových spoločností v Európe a TOP 10 na celom svete. Okrem web hostingu a certifikovaných emailových služieb, poskytuje Aruba aj riešenia dedikovaných serverov, housing, managed služby a má tiež bohaté skúsenosti so správou datacentier. Od roku 2011, Aruba poskytuje cloudové služby založené na modeli IaaS prostredníctvom svojej značky Aruba Cloud.

Aruba Business S.r.l., súčasť skupiny Aruba, bola založená v roku 2015 s víziou vytvorenia jednotného bezpečného kanálu pre korporátny trh a obchodných partnerov.
Tím tvorený profesionálmi s mnohými rokmi skúseností získaných v odbore, ponúka navyše k bežným službám, ako sú web hosting, domény, cloud, e-Security a služby datacentra, ale aj tiež celé strategické projekty vytvorené a spravované na mieru konkrétneho zákazníka a riešenia zamerané na resellerov, ktorí vyžadujú vytvorenie ponuky kompletného portfólia služieb.
 

V roku 2014 získala Aruba prestížnu doménu .cloud a stala sa jej oficiálnym registrátorom. Upevnila tým tak svoju, už tak významnú, pozíciu na európskom aj globálnom trhu v oblasti cloudových služieb.

 

Začnite používat FORPSI Cloud

 ZAČNITE HNEĎ POŽIADAŤ O VOUCHER*

(*) FORPSI vám poskytne voucher s kreditom v hodnote 6,29 € pre cloudové služby

TECHNOLOGICKÍ PARTNERI: