Top
Prejsť na hlavný obsah
Služby

Domain Center

Domain center je internetová služba ponúkaná na platforme FORPSI Cloud na registráciu a správu internetových domén a správu DNS.

Registrácia domén

Služba Domain center umožňuje jednoduchú a rýchlu registráciu alebo transfer vašich domén. Systém na predĺženie domén bol zautomatizovaný a zjednodušený tak, aby zaistil plynulé fungovanie vašich služieb a umožnil vám pohodlné predlžovanie vašich domén. K doméne si môžete priobjednať aj doplnkovú službu WHOIS Privacy, ktorá vám garantuje úplné skrytie údajov o vlastníkovi domény. V rámci WHOIS Privacy je ďalej možné používať kontaktnú e-mailovú adresu vlastníka domény, ktorá bude prostredníctvom služby anonymizovaná (správy budú preposielané Registrátorovi, odfiltrované od SPAMu a následne ďalej preposielané na kontakt majiteľa, bez toho aby odosielateľ mal možnosť získať jeho skutočnú e-mailovú adresu).

V súčasnosti je možné na platforme registrovať doménové názvy s týmito koncovkami:

.CLOUD
.COM .COM
.NET .NET
.ORG .ORG
.INFO .INFO
.BIZ .BIZ
.NAME .NAME

Ak si chcete registrovať ďalšie doménové koncovky, prejdite na www.forpsi.sk.

Správa DNS

Z jednotného rozhrania Domain Center je možné spravovať DNS nastavenia vašich domén, ktoré ste si zaregistrovali alebo previedli. Správa DNS je plne integrovaná s vašou Cloud Computing infraštruktúrou, čo uľahčuje identifikáciu vašich virtuálnych serverov a súvisiacich IP adries, na ktoré smerujú jednotlivé DNS záznamy. Prostredníctvom správy DNS môžete tiež upravovať a smerovať DNS záznamy aj do iných infraštruktúr.
Podobne ako v telefónnom zozname, správa DNS umožňuje prideliť každej doméne zodpovedajúcu IP adresu siete, na ktorú budú presmerované volania súvisiace s vašou internetovou komunikáciou. Navyše je možné pre každú doménu spravovať rôzne DNS záznamy, ako napríklad:

  •  SOA záznamy
  •  NS záznamy
  •  A záznamy
  •  AAAA záznamy
  •  MX záznamy
  •  CNAME záznamy
  •  TXT záznamy
  •  SRV záznamy
  •  SFP záznamy

Všetky funkcie správy DNS poskytované prostredníctvom Domain Center vám umožnia vytvárať aj zložité infraštruktúry. Môžete sem presmerovať akúkoľvek požiadavku na vašu doménu týkajúcu sa ako webu, tak aj prichádzajúcej a odchádzajúcej pošty alebo špeciálnych služieb, ako je instant messaging, VoIP a mnoho ďalších.

Začnite používat FORPSI Cloud

 ZAČNITE HNEĎ POŽIADAŤ O VOUCHER*

(*) FORPSI vám poskytne voucher s kreditom v hodnote 6,29 € pre cloudové služby

TECHNOLOGICKÍ PARTNERI: