Prejsť na hlavný obsah
Služby
t

 

FORPSI Cloud Computing predstavuje neobmedzene škálovateľnú a vysoko flexibilnú službu, ktorá sa prispôsobí vašim potrebám.
Pri tvorbe svojho virtuálneho stroja v rámci FORPSI Cloudu si môžete vybrať z dvoch variantov riešení: Cloud Server Smart je lacnejší a jednoducho dostupný, oproti tomu Cloud Server Pro predstavuje drahšie, ale profesionálnejšie a plne prispôsobiteľné riešenie s viacerými hypervízormi a multiplatformovou správou. Pri vytváraní svojej virtuálnej infraštruktúry môžete cloud servery Smart a Pro kombinovať, rovnako ako jednotlivé služby, ktoré FORPSI Cloud Computing ponúka. Vďaka tomu si môžete vytvoriť finančne optimalizovanú infraštruktúru podľa vlastných potrieb s balansovanými a replikovanými prvkami. 

Cloud Server Pro Cloud Server Pro

Cloud Server Pro predstavuje profesionálne riešenie, ktorého jednotlivé technické a operačné prvky môžete úplne prispôsobiť svojim potrebám. Server ponúka vysoký výkon a zabezpečenie postavené na redundantnom SAN úložisku. Náklady sú účtované po hodinách za skutočne využité zdroje (pay-per-use) a s rôznymi tarifami za server zapnutý, vypnutý a archivovaný.

Hlavným rysom Cloud servera Pro je možnosť zvoliť hypervízor, na ktorom server postavíte. Služba FORPSI Cloud Computing vám ponúka hypervízory VMware, Hyper-V a Low Cost Hyper-V.
Cloud Server Pro môžete, na rozdiel od Cloud servera Smart, prepojiť s inými Cloud servermi Pro do privátnej siete. Navyše ho je možné pripojiť k ďalším službám a technológiám - napr. balancerom alebo službe Unified Storage. Cloud Server Pro ponúka prenosovú rýchlosť až 1000 Mbit/s a neobmedzenú sieťovú prevádzku. Ak zvolíte Cloud Server Pro, môžete ľubovoľne využívať celý rad doplnkových funkcií a služieb - napr. Snapshot, Rozšírenú správu, import a export diskového obrazu a iné.

Široká ponuka šablón, účtovanie za skutočné využitie zdrojov (pay-per-use), flexibilita a sloboda vo voľbe použitých prvkov robí z Cloud servera Pro najlepšiu voľbu na vytváranie vlastnej infraštruktúry.

Využite špeciálnu ponuku Cloud servera Pro - licencia Plesk zadarmo (až 10 domén) a 1 kontrola v rámci Cloud Monitoringu zadarmo.

Cloud Server Smart Cloud Server Smart

Zatiaľ čo Cloud Server Pro reprezentuje najmodernejšie riešenie v oblasti cloud computingu,  Cloud Server Smart predstavuje lacnejšiu a dostupnejšiu možnosť, ako naštartovať váš projekt na platforme FORPSI Cloud.
Cloud Server Smart ponúkame v 4 variantoch s prednastaveným množstvom výpočtových zdrojov, systém je ale vždy postavený na technológii hypervízora VMware s lokálnym SSD úložiskom, čo činí z Cloud servera Smart jednoduchšiu, napriek tomu plnohodnotnú, alternatívu za najnižšiu cenu na trhu. Rôzne varianty Cloud servera Smart sa od seba navzájom líšia množstvom výpočtových zdrojov a diskového priestoru či limitmi v prenosovej kapacite.

Cloud Server Smart je ideálny na vytváranie skúšobných cloud serverov, overovanie vlastností jednotlivých šablón, testovanie či vývoj inštalácií a aplikácií (vhodné skôr pre aplikácie typu non-mission-critical application - tzn. tie, ktoré nevyžadujú absolútnu mieru stability prevádzky) alebo vytváranie virtuálnych pracovných plôch.

Rozdiely medzi Cloud serverom Pro a Smart

Hlavné rozdiely medzi variantmi Cloud Server Pro a Cloud Server Smart:

DPH
  Cloud Server Pro Cloud Server Smart
Cena od 11,52 €/mesiac + DPH
(0,016 €/hodina + DPH)
už od 1,00 €/mesiac** + DPH
Účtovanie nákladov Za hodinu Za mesiac
Garantovaný výkon    
Redundantný hardvér    
Výber CPU/RAM/HD Voliteľné Predvolené podľa variantu
Šablóna/OS 49 44
Typ úložiska Redundantné SAN Lokálne SSD
Verejné IP adresy 5 (1 zadarmo) 1 (zadarmo)
Sieťové adaptéry 3 1
Privátna sieť    
Dátové prenosy (prichádzajúce/Odchádzajúce) Neobmedzené Obmedzené
Hypervízor VMware, Hyper-V, Hyper-V Low Cost VMware
Balancery    
Monitorovanie uptime 1 kontrola zadarmo Možnosť dokúpiť
Monitoring využitia    
Snapshot    
Licencie Plesk Zadarmo pre 10 domén Možnosť dokúpiť
Naplánované úlohy*    
Import/Export diskov    
ExtraControl    
Archivácia    
Unified Storage    
Upgrade    
SLA 99,95% 99,80%
Žiadosť o konzultáciu    
Zákaznícka podpora zadarmo    

* Úprava výpočtových prostriedkov" nie je dostupná pre Cloud Server Smart.
** Mesačná cena 1 € + DPH za službu "Cloud VPS - Server Smart Small" je platná iba pre aktivácie (a obnovenie) služby pri výbere možnosti "Umiestnenie v náhodnom datacentre". Nové aktivácie služby (a obnovenie) "Cloud VPS - Server Smart Small" pri výbere konkrétneho datacentra infraštruktúry FORPSI Cloud budú účtované za 2,79 € + DPH mesačne.

Začinate používat FORPSI Cloud

 ZAČŇITE HNEĎ POŽIADAŤ O VOUCHER*

(*) FORPSI vám poskytne voucher s kreditom v hodnote 2,79 € pre cloudové služby

TECHNOLOGICKÍ PARTNERI: